Diagnostik Arıza Tespiti

Diagnos yani arıza tespit çalışmalarımızla dizel motorların performansını yükselten hizmetler veririz. Yakıt pompası, dizel enjektör ve bileşenler konusunda hizmet vermeden önce, sorunların tam olarak tespiti için doğru sonuç veren teknoloji ve yöntemlerin kullanılması gerekir.

Diagnos / Arıza Tespit

Bosch dizel servis olarak bu konuda gerekli güvenceleri müşterilerimize vermiş durumdayız. Titizlikle yapmış olduğumuz kalibrasyon ve test çalışmaları sayesinde, sorunların hemen tespitine ve hızlıca giderilmesine olanak sağlamaktayız. Dizel motorların çalışmasında önemli görev üstlenen dizel enjektör ve yakıt pompası sorunlarını tam olarak tespit ve gidermede bu tür testler bize önemli derecede yardımcı olmaktadır. Sorun belirlemede noktasal çözüm üreten çalışmalarımız, bu sorunların hızlıca çözümüne önemli katkı sağlamaktadır. Böylece yakıttan ve ulaşımdan verimlilik avantajları ön plana çıkmaktadır. Servisimizin uzman eleman kadrosu ve teknik donanımı, dizel araçların performansını ileri taşıyacak şekilde hizmet vermektedir. Ekonomik çözümlerle sizin yanınızda olup, araç kalitenizi yükseltecek hizmetlerle size destek vermeye devam ediyoruz.

Diagnostik test nedir? Ne İçin Yapılır?

Diagnostik test nedir sorunuza verilecek cevaplar içinde arıza tespiti için kullanılan gelişmiş teknoloji ürünleri önde gelir. Diagnostik test nedir ve bu test aracınıza ne sağlar diye düşünüyorsanız, bunca zamandan beri çok sayıda örnek çalışmamız sizi aydınlatacaktır. Test ve kalibrasyon için geliştirilmiş araç ve teknolojiler servisimiz tarafından kullanılmaktadır. Zamana veya başka sebeplere bağlı olarak dizel araçlarda bir yıpranma söz konusu olur. Bu yıpranmayı dizel enjektör ve yakıt pompa unsurlarında da görmek mümkün olur. Sorun belirtileri ortaya çıktığında çok düşünmeden hızlıca hareket edip servisimize gelmelisiniz. Aracınızı teste tabi tutan servisimiz, bu konudaki sorunların tespiti ve çözümü için hemen harekete geçecektir. Hızlı test ve hızlı çözüm prensibi ile sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmak bizim önemli görevimizdir. Bu süreçte bakım, onarım ve gerekli yedek parça değişim işlemleri, aracınızın tasarruflu ve güçlü olmasına yardımcı olacaktır. Servisimizden memnuniyetle ayrılırken aracınızın performansından memnun kalacaksınız.

Diagnostik Test Nasıl Yapılır?

Diagnostik test yapılırken kullanmış olduğumuz teknoloji ile müşterilerimize güven veririz. Hata kodu okuyucu (OBD) ile bilgisayar bağlantısı gerçekleştirerek işe başlarız. Böylece uzman ekibimiz bu gelişmiş sistem yardımı ile aracınızda bulunan bir takım sorunların ekrandan takip edilmesini sağlar. Motor performansını ölçmek ve aracın sistemlerinin mevcut durumunu görmek için bu teknolojiyi kullanmaktayız. Sistemin kurulum ve bağlantılarını en iyi şekilde yapan uzmanlarımız başarılı bir test için görevinin başındadır.

Diagnostik test aracınızın pek çok sisteminin kontrolü için yapılır. Test sürecini takip eden dönemde, bu tespiti yapılan sorunların çözüme kavuşması için donanımlı ve uzman kadroya sahip servisimiz devreye girer ve çözüm üretir. Bağlantı yapılan cihazın ve araca bağlı bilgisayarın desteği ile hata kodları ortaya çıkar ve ekibimiz bu kodlara bakarak bir takım tedbirler alır. Arıza koduna uygun olarak yapılan müdahaleler sorunun çözümüne önemli destek sağlar.

Hemen Ara Yol Tarifi
X