Katalitik Konvertör Temizliği

Katalitik Konvertör Temizliği

Katalitik Konvertör Temizliği

Temizlik esnasında kesinlikle asit kullanılmamalı ve tazyikli su tutulmamalıdır. Sodyum Hidroksit (NAOH) bazı kullanılarak yapılan temizlik en iyi sonucu verecektir. Aksi durumda eğer aracın bu parçası temizlenmezse, aracın trafiğe çıkma konusunda çok önemli problemleri olacaktır. Emisyon değerlerinde ortaya çıkan bozulma nedeniyle aracın muayeneden geçmesi de imkânsız hale gelecektir. Uzmanların kapsamlı temizlik çalışmaları sayesinde sürüm ölçülerinin normal değerler içinde olması mümkün olacaktır. 
 
Benzinli araç katalitik konvertör temizleme aracın performansını olumlu etkilemek üzerine yapılan önemli bir çalışmadır. Aynı zamanda çevreyi kirletmemek adına bu konuda çok bilinçli şekilde hareket etmek gerekir. Katalitik konvektör iç kısmı ısıya dayanıklı seramik malzemeden yapılmıştır. Buna rağmen aşırı ısıdan olumsuz etkilenir. Çok yüksek sıcaklıklar ortaya çıktığında seramiklerin yüzeyinde erime söz konusu olur. Pürüzsüz yapının bozulması tıkanmanın önünü açar. Belli bir zaman sonra katalizör görevini tam olarak yapamaz duruma gelir. Egzozdan yayılan zararlı gazlar nedeniyle atmosferi çok olumsuz etkileyen bir tablo ortaya çıkar.
 
Genelde ilk defa duyulan anormal sesler, koyu duman çıkması, araç performansında yaşanan düşüşler ve motorun düşük performansı buradaki sorunların algılanması açısından önemlidir. Eğer sorunlar büyümeden durumdan haberdar olmak mümkün olursa daha uygun şartlarda yapılacak bir temizlik sayesinde çözüm için adım atmak söz konusu olur.
 
Katalitik konvertör 3500 devirde temizleme özellikle son dönemde tavsiye edilen yöntemlerden biri olarak kendini gösterir. Alışılmış klasik temizliğin dışında aracın 3500 ila 4000 devir ve yüksek hızla çalışmasında partikül filtresinin temiz ve sağlıklı olacağı öngörülür. Yaklaşık olarak yarım saat kadar aracı bu devirde kullanacak olursanız, bu süreçte katalizörün uygun şekilde temizlenmesi mümkün olacaktır. Kalıcı ve kapsamlı bir temizlik konusunda servisimiz güvenilir çözüm adresleri içerisindedir. Kullanılan malzemeler, yol ve yöntemler, uzmanlarımızın kontrolü ile sorunsuz bir süreç yaratır. Modern ve donanımlı yapıdaki iş istasyonlarımız, sorunların çözümü konusunda size her zaman yardımcı olacaktır.
 

Katalitik Konvertör Temizliği
Hemen Ara Yol Tarifi
X